Slovenya Nakliye


Slovenya Nakliye

Globalleşen dünyada ticari faaliyetlere başlayan oyuncu sayısının artması, taşımacılık ve lojistik sektörünü de etkilemiştir. Artan ticari faaliyetler uluslararası taşımacılık ve lojistik sektöründeki firma sayısını da etkilemiş, artış sağlamıştır. Artışa bakarak söylemek gerekirse, diğer sektörlerde olduğu gibi burada da hizmet kalitesi ve standartlarına dikkat edilmiş ve yüksek olmasına özen gösterilmiştir.

Sektörün lojistik dediğimiz boyutu bir yerden bir yere taşınacak olan ürünün nasıl ve ne kadarının taşınacağı gibi hususları planlayan aşamasıdır. Taşımacılık ise artık bu ürün ve malların taşınma ve boşaltılma ve aynı zamanda gümrük işlemleri aşamasını kapsayan nakliye bölümüdür. Uluslararası taşımacılık, deniz-kara-hava yolu ile planlı bir şekilde yapılır.

ÖRNEK ÜLKE: SLOVENYA

Slovenya ülkesine ithalat veya ihracat yapmak isteyen firmalar farklı nakliye seçenekleri ile karşı karşıya kalırlar. Slovenya Nakliye hususunda mal veya eşyaların çeşidine göre farklılık gösteren bu seçenekler frigo tır, dorse, transit, nakliye gibi taşımacılık yollarından biri öncelikle uygun bulunur. Eşya veya malın türüne göre nasıl paketleneceği ve hangi araçla gönderileceği belirlenir. Ölçülere göre firmalara fiyat verilir.

Slovenya’ya yapılacak olan taşımacılık hizmeti çoğunlukla firmalar tarafından iki şekilde sunulur: parsiyel diğer adı ile grupaj veya komple kara yolu taşımacılık yöntemidir. Express denilen hızlı nakliye yöntemi ile de taşımacılık hizmeti sağlanmaktadır.

Slovenya nakliye hizmetlerinde ise aynı zamanda lojistik ve taşımacılık hizmeti veren firmalarda teknoloji ve kurumsallaşmanın aynı anda yön bulması firmalar tarafından tercih edilen bir diğer husus olmuştur. Özellikle hızlı fiyat verme sistemi ve müşteri memnuniyeti firmalar tarafından ön planda tutulan önemli başlıklar olmaktadır.