Kıbrıs Nakliye


Kıbrıs Nakliye

Kıbrıs nakliye ve Kıbrıs nakliye hizmetleri oldukça karmaşık bir yolla gerçekleştirilen bir nakliye hizmetidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden Güney Kıbrıs Rum Kesimine yapılan nakliye hizmetleri sıkıntılı geçen bir durumdur lakin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan nakliye hizmetleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kıbrıs’a Nakliye Hizmetleri Nasıl Yapılır

Uygun maliyet ile kolay bir işlem olarak kargo gemileri aracılığıyla yapılan bir işlemdir ve bu oldukça kısa sürmektedir. Bu nakliye hizmetleri genel olarak Antalya veya Mersin limanlarından gerçekleştirilmektedir. Bu durumun ana sebebi ise tam anlamıyla bu bölgelerin Kıbrıs’a daha yakın olması ve gelişmiş limanlara sahip olmasıdır.

Deniz yoluyla yapılan nakliye hizmetleri oldukça kısa sürmekte kolaylıkla yapılmaktadır. Güney Kıbrıs Rum Kesimine yapılan nakliye hizmetlerinde esas sorun ise izin almaktır. Bu izin her firmaya verilmemekte ve oldukça detaylı bir izin prosedürü aşamasından geçilmektedir.

Kıbrıs Nakliye Hizmetleri Maliyeti

Çoğu durumda oldukça kolay ve oldukça kısa olan deniz nakliyesinde fiyatlar oldukça uygun olabilmektedir diğer yandan hava nakliyelerinde bu fiyat oldukça pahalı olabilmektedir Hava nakliye hizmetleri sadece acil durumlar için kullanıldığından dolayı oldukça pahalı bir konumdadır.

Kıbrıs Nakliye Hizmeti Veren Firmalar

Bu firmalar oldukça çeşitli ve oldukça çok sayıdadır. Denizcilik filosuna sahip olan neredeyse her lojistik şirketi Kıbrıs’a nakliye hizmeti vermektedir. Bu durumun temel nedeni ise Kıbrıs’ın oldukça sık bir nakliye trafiğine sahip olmasıdır. Bu kadar çok firmanın olması fiyatları olumlu yönde etkilemektedir.