Kazakistan Nakliye


Kazakistan Nakliye

Genel olarak ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ne oldukça uzak bir ülke olan Kazakistan Cumhuriyetine yapılacak olan nakliye hizmetleri oldukça zorlu ve oldukça maliyetli bir yapıya sahiptir. Genel manda oldukça farklı rotalar üzerinden yapıla bilinecek olan Kazakistan nakliye hizmetleri bu rotalarla doğru orantılı şekilde maliyetle dirilmektedir.

Kazakistan Nakliye Hizmetleri

Genel durumda oldukça zorlu arazi şartlarına sahip kar yolu bağlantısıyla yapılan Kazakistan Nakliye hizmetleri oldukça zahmetli ve bir o kadarda pahalı bir hizmettir. Genel manda hava yolu oldukça pahalı bir lojistik hizmeti olduğundan dolayı seyrek kullanılırken Kazakistan nakliye hizmetleri yüzde yüze yakın bir oranlar kara yolu üzerinden sağlanmaktadır.

Diğer bir yandan Karadeniz üzerinden kanal yoluyla hazar denizi üzerinden de deniz lojistik hizmeti verilmektedir lakin bu durum genel manda oldukça nadir tercih edilen bir yoldur.

Kazakistan Nakliye Hizmeti Veren Firmalar

Genel durumda bu firmaların sayısı çok olarak sayılamayacak kadar azdır bunun sebebi bu nakliye hizmetinin oldukça zor bir yola ve oldukça maliyetli bir yapıya sahip olmasıdır. Genel manada sadece en gelişmiş lojistik şirketleri bu hizmeti vermektedir ve bu firmalar oldukça gelişmiş holdingleşmiş firmalar olarak dikkat çekmektedir.

Kazakistan Nakliye Hizmeti Maliyeti

Maliyet olarak oldukça pahalı sayıla bilinecek olan bu nakliye hizmeti bu pahalı yapısını uzun yola ve engebeli ve zorlu arazi şartlarına borçludur. Bu durum tam anlamıyla oldukça zorlu lojistik şartlarını işaret etmekle beraber zaman alıcı zahmetli bir lojistik hizmeti olmasıyla maliyeti bir o kadar katlanmaktadır.