Ermenistan Nakliye


Ermenistan Nakliye

Genel olarak Ermenistan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin arsı neredeyse Ermenistan’ın kuruluşundan beri oldukça kötüdür. Bu durum genel manada Ermenistan Cumhuriyetinin Azerbaycan Halk Cumhuriyetine karşı işlediği suçlardan sonra tavan yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti Ermenistan Cumhuriyetiyle olan ortak sınır gümrük kapılarını tek taraflı olarak kapatmıştır.

Genel olarak bu durum Ermenistan nakliye ve Ermenistan nakliye hizmetleri oldukça zora sokmuş bir durumdur bu zaman zarfından sonra Ermenistan Nakliye Hizmetleri Gürcistan üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Ermenistan’a Direkt Nakliye Hizmeti Var mı?

Genel olarak bu sorunun sevabı kesin bir dille hayırdır. Bu konunun cevabında uzun bir süre hayır olarak kalmaya devam edeceği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir. Özellikle bazı durumlarda iki ülke arasındaki anlaşmazlıklar yüzünden oldukça uzun bir vakit gümrük kapıları açılmayacak gibi durmaktadır.

Bu durum genel olarak Ermenistan nakliye hizmetlerinin maliyetine de doğrudan etki etmekte ve genel manda fiyatlara oldukça yüksek bir miktara artı olarak yansımaktadır.

Gürcistan Üzerinden Ermenistan Nakliye Hizmeti

Genel olarak bu durum Ermenistan sınırları içerisine nakliye yapan her firma için oldukça makul ve neredeyse alternatifsiz bir yoldur. Türkiye Cumhuriyetinden yola çıkan nakliyat tırları veya kamyonları önce Gürcistan Cumhuriyeti sınırlarına girip oradan da Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına girmektedir.

Bu durum genel olarak yol uzunluğunu oldukça artırmakta ve genel olarak maliyeti oldukça katlamaktadır. Ermenistan lojistik işlemleri oldukça sıkıntı dolu ve genel olarak oldukça nadir kullanılan bir hizmettir.