Birleşik Arap Emirlikleri Nakliye


Birleşik Arap Emirlikleri Nakliye

Birleşik Arap Emirlikleri, Arap yarım adasının güneyinde kalan ve çok küçük bir yüzölçümüne sahip olan bir devlettir. Umman ve Katar’ın arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri’nin güney ve batısında Suudi Arabistan ülkesi yer almaktadır. Güneybatı Asya’da yer alan bu ülke tam yedi emirlikten oluşan küçük bir Ortadoğu ülkesidir.

Petrol açısından oldukça zengin olması, yüz ölçüm dezavantajını tamamen ortadan kaldırmakta ve kendisinin belki yirmi katı büyüklükte olan ülkelerin ekonomilerini doğrudan yönetmektedir.

Ayrıca petrol açısından ülkenin sahip olduğu zengin kaynaklar nedeni ile ülke Kuzey Afrika Bölgesinin en istikrarlı ülkesidir.

En çok bilinen şehri Dubai olmasına rağmen başkenti ise Abu Dabi’dir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Önemi

Ortadoğu’nun yanı sıra bütün Arap yarım adasının en önemli siyasi ve ekonomik yapılarından birisi olan Birleşik Arap Emirlikleri, önemli bir ekonomik güce ev sahipliği yapmaktadır. Burj Halifa gibi turistik yapıları ile birlikte kişi başı gelirdeki rekor seviyesi nedeni ile bu ülke uluslararası lojistik ağı gibi seçeneklerinin de zengin olduğu bir lokasyon olarak göze çarpmaktadır.

Hangi Taşımacılık Yöntemi Daha Yaygın?

Birleşik Arap Emirlikleri nakliye hizmetleri bu ülkenin bir liman ülkesi olması nedeni ile genel olarak deniz yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri nakliye işlemini gerçekleştirmek için gerekli teknolojik alt yapıya sahip olan firmamıza emanet edilen kargolar; çok hızlı ve sağlam bir şekilde yerine ulaşmaktadır.