Bahreyn Nakliye


Bahreyn ya da resmi adı ile söyleyecek olur isek Bahreyn Krallığı, Asya kıtasında; Basra Körfezi’nin tam ortasında yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn ülkesinin güney doğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan gibi iki büyük ülke yer almaktadır.

Bahreyn kelimesi Arapça sözlükte iki denizin arasında anlamına gelmektedir. Bahreyn ülkesinin başkenti olan Manama, Bahreyn ülkesinin tek havaalanını içinde bulundurmaktadır. Bu havaalanı ise uluslararası trafiğe açıktır.

Bir ada ülkesi olması ve bunun yanı sıra deniz taşımacılığı açısından stratejik bir nokta üzerinden bulunması nedeni ile Bahreyn nakliye hizmetleri deniz yolu ile yapılmaktadır.

Bahreyn Limanları

En büyük ve en modern limanı Mina Selman olan Bahreyn ülkesine bu liman üzerinden birçok ülke deniz nakliyatı yapmaktadır. Firmamız tarafından gerçekleştirilecek olan taşımacılık işlemleri ise sadece Bahreyn’in bu limanına değil aynı zamanda bu küçük ülkenin bütün şehirlerine sorunsuz bir şekilde yapılacaktır.

Bahreyn’e Karayolları ile Taşımacılık Mümkün Değil Mi?

Türkiye’den Bahreyn ülkesine ulaşmak için geçilmesi gereken kara yolları güzergahları oldukça tehlikeli bölgelerdir. Özellikle siyasi istikrarsızlığın tavan yaptığı Suriye ve Irak gibi ülkelerin Bahreyn ülkesine giden kara yollarının tam üzerinde yer alması bu seçeneğin kullanım ihtimalini azaltmaktadır. Bu yüzden Bahreyn nakliye işlemi genel olarak deniz taşımacılığı ya da hava yolu ile sağlanmaktadır. Aksi taktirde taşınan ürünler daha yerine varmadan bu tehlikeli yol üzerinde kaybolacaktır.