Avusturya Nakliye


Avusturya Nakliye

Avrupa kıtasının tam ortasında bulunan ve hem sosyal hem ticari hem de ekonomik bakımdan kendisine özgü bir yapılanmaya sahip olan Avusturya ülkesi dış ticaret hacmi ile başta ülkemiz olmak üzere bütün Balkan ülkeleri için çok önemli bir konumda bulunmaktadır.

Gelişmiş ulaşım olanaklarının yanı sıra köklü kültürü ile Avusturya ülkesi lojistik endüstrisinin de bir hayli hareketli olduğu ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu bağlam kapsamında Avusturya nakliye hizmetleri hem yurt içi mal dolaşımında hem de uluslararası ticaret aşamalarında önemli bir rol oynamaktadır.

Avusturya’ya Nakliyeler Nasıl Yapılır?

Başta ülkemiz Türkiye olmak üzere farklı lokasyonlar üzerinden Avusturya ülkesine gönderim yapan organizasyonların en çok kullandığı taşımacılık modeli ise tır ile taşımacılıktır. Bunun yanı sıra Orta Avrupa üzerinde denize sınırlı kıyıya sahip olan Avusturya ülkesine yapılan taşımacılık hizmetleri genel olarak komşularının aksine kara yolu ile yapılmaktadır. Bu kapsam içinde Avusturya nakliye işlemi için öncelikli lojistik yöntemler hava yolu taşımacılığı ve kara yolu taşımacılığıdır.

Tehlikeli Maddeler Nasıl Taşınıyor?

Öncelikle SRC5 Belgeli taşımacılık ismi ile de bilinen, bu belgeye sahip tırlarımız ile taşınacak olan tehlikeli maddelerin lojistiği kapsamında Avusturya ülkesi çok önemli bir lokasyon olarak öne çıkmaktadır. Özellikle yanıcı mal statüsü içerisinde değerlendirilmekte olan doğalgaz, petrol ve bu gibi materyallerin lojistiği için kullanılacak yöntem genellikle tırlar ile yapılan kara yolu taşımacılığı yöntemi olmaktadır.